Koloneli i njohur tregon kush qëndron pas ç’armatimit të Shqipërisë: Kulmi i shkatërrimit ishte…

- Advertisement -

Ish zv.shefi i Shtabit të UÇK dhe koloneli i njohur Dilaver Goxhaj ka analizuar përgatitjen dhe kapacitetin ushtarak të armatimit të vendit tonë.

Sipas kolonel Dilaver Goxhaj partitë politike çarmatosën Shqipërinë duke shitur armët, ku viti 97 ishte kulmi i shkatërrimit.

“As mitraloza 12.7 nuk kemi më,Shqipëria nuk ka më asnjë lloj armë për t’u mbrojtur,vendi ynë është i çarmatosur komplet. Hapja e depove shkatërroi të gjitha armët e lehta të këmbësorisë, kurse mbas 97’ janë shitur tanket, deri në 97’ armët janë shitur, por edhe në 97’ e mbrapa tanket e artileria janë shitur të gjitha, avionët janë shitur ose janë bërë skrap. Nëndetëset u bënë skrap, madje ne bëmë skrap edhe vaporin Vlora. Të gjitha partitë i bën skrap armët, deri në 97’ i ka bërë Berisha pastaj më mbrapa i ka bërë partia socialiste. Të gjitha partitë e kanë çarmatosur Shqipërinë.”, u shpreh kolonel Dilaver Goxhaj në emisionin “Shqip.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...