Kishin në plan të vrisnin Zelenskyn dhe vëllezërit Klitschko, vriten besnikë të liderit Kadyrov

- Advertisement -

Sekretari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe Mbrojtjes së Ukrainës, Oleksiy Danilov, ka thënë se ushtria ka eliminuar grupin “elitë” çeçen që po planifikonin të vrisnin vëllezërit Klitschko dhe Presidentin Volodymyr Zelensky.
“Operacioni special që do të kryhej drejtpërdrejt nga kadirovitët për të eliminuar presidentin tonë sot është plotësisht i njohur. Dhe mund të them se kemi marrë informacion nga përfaqësues të FSB-së, të cilët sot nuk kanë dëshirë të marrin pjesë në këtë betejë të përgjakshme. Dhe falë kësaj, mund të them se grupi elitar i Kadyrov, i cili shkoi këtu posaçërisht për të eliminuar presidentin tonë”, tha Danilov.
Ai tha gjithashtu se ky “grup i Kadirovit” ishte i ndarë në dy grupe.
“Ne i gjurmuam. Një grup ishte i mbuluar në Gostomel, një grup tjetër është tani, le të themi, nën armë,” tha Danilov.
Kujtojmë, më 15 shkurt, Volodymyr Zelensky tha se kishte raporte se kundërshtari e donte atë dhe familjen të vrarë. Megjithatë, edhe pse iu bë thirrje të evakuohet ai preferoi të qëndronte në vendin e tij, duke bërë thirrje për më shumë armatime.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...