Athinë: Tubim kundër pushtimit rus në Ukrainë – Video

- Advertisement -

Në qendër të Athinës u zhvillua pasditen e sotme një tubim proteste për luftën në Ukrainë. Shumë protestues me pankarta dhe parulla kundër Rusisë denoncojnë ditën e gjashtë të armiqësive në Kiev dhe qytete të tjera të mëdha në Ukrainë.

 

Shumica e njerëzve në qendër të Athinës janë ukrainas që jetojnë sot në vendin tonë, por në tubim janë përfshirë edhe disa grekë dhe gjeorgjianë të cilët shprehin solidaritetin e tyre me popullin ukrainas. Gjithashtu orën 19:00 është organizuar një tubim në Propylaea të shoqatave studentore që u drejtuan në Syntagma.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...