Ishte nën arrest për disa grabitje, shqiptari arratiset nga spitali grek ku kurohej pas infektimit me COVID-19

- Advertisement -

Një shqiptar, i cili ishte nën masën e arrestit pasi akuzohej për disa grabitje, është arratisur nga një spital grek ku ishte shtruar. Ngjarja ndodhi në spitalin e ishullit të Rodhosit, ku shqiptari mjekohej për pneumoni, pas pasojave që i kishte lënë COVID-19.

Shqiptari akuzohej për disa grabitje dhe mbahej në paraburgim në pritje të gjykimit ditën e premte.
Procedura u anulua pasi u sëmurë nga covid-19. Policia e Rodhos është në kërkim të të arratisurit nga mëngjesi i ditës së sotme, kur vunë re se mungonte në pavionin ku kurohej. Rrethanat e arratisjes akoma nuk dihen.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...