Greqi/I kërkoi certifikatë vaksinimi, i moshuari kafshon në faqe punonjësin e lokalit

- Advertisement -

Një 77-vjeçar në Greqi ka kafshuar punonjësin e një lokali pasi ai i ka kërkuar certifikatë vaksinimi.

Mediat bëjnë me dije se ai është futur në lokal në momentin kur punonjësi i ka kërkuar certifikatën. I moshuari i cili nuk kishte një dokument të tillë me vete u paralajmërua të dalë jashtë ose përndryshe do të gjobitej.

Ai nuk hoqi dorë dhe bëri përpara pa mbajtur maskën. Kur njëri nga punonjësit tentoi ta ndalonte, ai e kafshoi në fytyrë.

77-vjeçari u arrestua dhe u dërgua në prokurorinë e Verias i akuzuar për plagosje me dashje dhe shkelje të masave të vendosura në kuadër të pandemisë.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...