Glyka Nera : “Ndihmë, erdhën grabitësit”. Babis Anagnostopoulos, thirri 100 dhe bëri recital hipokrizie pasi e kish vrarë Caroline. VIDEO

- Advertisement -

Dy orë pas vrasjes së Caroline Crouch në Glyka Nera, Babi Anagnostopoulos, burri i saj. thërret policinë për të kërkuar ndihme. ndërsa në shtëpi pak metra larg ishte trupi i gruas dhe nënës së fëmijës së tij. Dokumenti audio tronditës dhe përtej imagjinatës njerëzore me zërin e bashkëshortit në Veprimin e Menjëhershëm, në orët e para të 11 majit 2021, del në dritë. E gjithë kjo dy orë pasi, siç ka pranuar tashmë, Babis Anagnostopoulos vrau Caroline Krauts para syve të fëmijës së tyre.

Vrasësi i rrëfyer bën zhurma dhe rënkon, pasi supozohet se ai ishte lidhur dhe i ishte mbyllur edhe goja. Ai thotë fjalën “ndihmë” dhe pas ca kohësh ai njofton Policinë për adresën e saktë të shtëpisë së tij dhe kërkon një ambulancë.

Lexoni të gjithë dialogun:

Qëndra e Veprimit të Menjëhershëm: Veprim i Menjëhershëm
Piloti: Ndihmë!
Qendra e Veprimit të Menjëhershëm: Ju lutem?
Piloti: Ndihmë!
Qendra e Veprimit të Menjëhershëm: Ju lutem?
Piloti: Ndihmë… (me lot) ndihmë!

Policja po përpiqet të kuptojë atë që po i thonë asaj në skajin tjetër të telefonit. Babis Anagnostopoulos, duke ndjekur planin e tij, duhet t’i thotë policisë se ai hesht nga grabitësit, “e supozuar që kishin hyrë në shtëpi.

Qendra e Veprimit të Menjëhershëm: Më thuaj pak më të qetë…
Piloti: Ndihmë, erdhën grabitësit…
Qendra e Veprimit të Menjëhershëm: Më tregoni ku jeni O ku jeni?
Piloti: Ndihmë! (qan) Ndihmë! Qëndra e Veprimit të Menjëhershëm:
Ku jeni? Pilot:… (rënkon)

Dëgjoni audion:

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...