Gjendet i vdekur një 68-vjeçar në Delvinë, dyshohet i vetëvrarë

- Advertisement -

Një person është gjetur i vdekur këtë mesditë në Delvinë.
Në vendin e quajtur “Gropa e Zilfos”, Delvinë, është gjetur i pajetë nga familjarët, shtetasi Vilson Alushi, alias Vasil Alushi, 68 vjeç, banues në Delvinë.
Dyshohet se ky shtetas është vetëvrarë në kushte depresioni, me një armë gjahu që u gjet pranë trupit të tij. Në 2007 ky person ka djegur makinën e tij në qendër të Delvinës pas një basti të hedhur para ndeshjes Shqipëri – Holandë. Gjithashtu ky
shtetas ka qenë edhe i arrestuar në vitin 2009 për “Kundërshtim të forcave të policisë”. 68 vjeçarit Vilson Alushi në vitin 1994 i ka vdekur edhe një vëlla, i cili u vra me thikë nga babai i tij Xhafer Alushi. Në 2004 nëna e tij Bedrie Vejzati tentoi të vriste burrin e saj Xhafer Alushi. por nuk mundi, vetëm sa e plagosi.

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Delvinë/Informacion paraprak

Më datë 29.07.2022, rreth orës 11:40, në një përrua, në vendin e quajtur “Gropa e Zilfos”, Delvinë, është gjetur i pajetë nga familjarët, shtetasi V. A., 68 vjeç, banues në Delvinë. Dyshohet se ky shtetas është vetëvrarë në kushte depresioni, me një armë gjahu që u gjet pranë trupit të tij.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...