Është ndërprerë gjyqi për vrasjen e Eleni Topaloudi

- Advertisement -

Nëna e vajzës fatkeqe, e cila ka qene në gjykatë, ka shpërthyer edhe një herë, pas ndërprerjes së re të procesit për vrasjen e Eleni Topaloudit, duke pasur pranë saj nënat e dy viktimave të tjera femra që i kishin ardhur. mbështetje.Dy femrat nuk u larguan për asnjë minutë nga krahu i Koula Armoutidou, mamasë së Elenit. Anna Psarakou, nëna e Garyfallia-s që u vra në verën e vitit 2021 në Folegandros, ndau zemërimin e saj për pushimin e ri, si dhe Eleni Kremastioti, nëna e Eratos që u vra në 2019 në Mytilene nga bashkëshorti i saj i larguar.
Seanca u shty, pasi si juristi ashtu edhe avokati i njërit prej dy të pandehurve, me origjinë nga Shqipëria, vuanin nga koronavirusi.“Bravo për të gjithë dhe atje lart ulur në stola. Turp! Turp!” Nëna e Elenit, Koula Armoutidou, ka bërtitur menjëherë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Jurisë së Bashkuar të Athinës për shtyrjen e gjyqit për 15 mars.Edhe nëna e Eratos ka reaguar ashpër kur ka dëgjuar prokurorin të sugjerojë ndërprerjen e procesit. “Pra, çfarë dëshironi?” “A duhet t’i sjellim këtu me Covid?” – u përgjigj prokurori.
“Tallja e tyre brenda! Nuk na vjen aspak turp! Një juri ka Covid, thotë ai! A nuk duhet të ketë alternativë? Sa mund të duroj! Ai kërkon që sistemi të na lodhë ose të na dërgojë në spitalin psikiatrik!”. tha gjatë daljes nga gjykata Koula Armoutidou, e cila pak më parë nuk kishte arritur ta përmbajë zemërimin e saj kur pa Roditisin të akuzuar të ulur në stolin që është në lartësinë e sediljes. “Unë nuk mund t’i shoh vrasësit e fëmijës tim në të njëjtën lartësi me gjyqtarët. “Unë jam nëna e Elenit të vrarë”, tha ai.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...