Edhe pesë vite për edhe më shumë dokumente😉

- Advertisement -

-Nënshkrova me homologun tim Ugur Unal, në prani të Kryeministrit Rama dhe Presidentit turk Erdogan, protokollin e ri të bashkëpunimit me arkivat turke. Në pesëvjeçarin e protokollit të parë, morëm mbi 300 mijë dokumente mbi shqiptarët dhe Shqipërinë nga arkivat osmane dhe trajnuam restauratorët tanë në Laboratorin më të mirë të Evropës, që ndodhet në Stamboll. Pesëvjeçari i ri do të sjellë edhe më shumë dokumente për Shqipërinë dhe shqiptarët në Atdhe! #ArkivatFrymëzojnë
”, shkruan në faqen e tij, Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shtetit.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...