Dj Tiesto bashkëpunon me Amandën, këngëtaren sarandiote, sot del klipi

- Advertisement -

Këngëtarja e disa hiteve e cila ngjiti shpejt shkallët e suksesit në tregun ndërkombëtar, Ava Max emri i së cilës është Amanda Koçi është me origjinë sarandiote.

Babai i saj është nga Qeparoi dhe mamaja nga Saranda por janë larguar që në vitin 1991 në Francë e më pas në Amerikë.

Këngëtarja sarandiote me famë botërore, Ava Max, do të sjellë për fansat një projekt të ri muzikor . Ajo ka bashkëpunuar me DJ-në e famshëm botëror, Tiesto, për këngën e re, e cila quhet “The Motto”.

Kënga e plotë do të publikohet sot, ndërsa artistja ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram ‘trailer’-in e klipit.

Tiesto është një nga DJ-të më të njohur ndërkombëtarë. Kjo nuk është hera e parë që ai bashkëpunon me një këngëtare shqiptare. Më herët ai ka realizuar një bashkëpunim me Rita Orën dhe Jonas Blue, të quajtur “Ritual”.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...