Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

- Advertisement -

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të vajzave, shkolla e mesme profesionale “Antonio Athanas”, dega Hoteleri – Turizëm organizoj një aktivitet praktik ku morën pjesë nxënës e mësues jo vetëm nga kjo shkollë, por edhe nga shkollat 9- vjeçare të Bashkisë Sarande, Delvinë dhe Finiq.

Kjo veprimtari u organizua dhe në planet e drejtorise së shkollës për promovimin e vlerave të saj, për thithjen e kontigjenteve të nxënësve të shkollave 9- vjeçare për vitin e ri akademik mësimor.   Të pranishmit morën pjesë dhe panë nga afër gatimet e nxënësve guzhinjer, gatimet e të cilëve i shijuan vet ata në një mjedis të këndshëm të restorant “Demi”

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...