Disiplina dënon me dy ndeshje lojtarin e Butrintit U17, Indrit Sejko

- Advertisement -

Komisioni i Disiplinës ka zbuluar së fundmi vendimet e marra, në lidhje me ngjarjet e fundit në futbollin shqiptar.

Për shkak të pauzës së Kombëtareve, dënimet këtë herë vijnë nga ndeshjet e moshave.

Lojtari i Butrintit U17 Indrit Sejko është dënuar me dy ndeshje pezullim nga aktiviteti.

“Lojtari i KF Butrinti U-17, Indrit Sejko, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti”, thuhet në njoftim.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...