Demokratët e Sarandës vijojnë votimin për shkarkimin e Bashës, sa votues deri tani?

- Advertisement -

Mëngjesin e sotëm, ka nisur procesi i votimit për shkarkimin e Lulzim Bashës, nga anëtarësia e Partisë Demokratike. Kutitë e votimit për Referendumin janë hapur që prej orës 08:00 në 106 qëndra.

Për shkak se Kryetari i PD-së, Vesel Koçiu, ka kyçur derën e ambienteve të selisë dhe është nisur drejt Tiranës, votimi po bëhet jashtë selisë, pavarësisht temperaturave të ulëta.

Deri në orën 13.30 në Sarandë kanë votuar 350 persona nga 850 me të drejtë vote, ndërkohë që procesi i votimit vijon normalisht.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...