Travel

Francë: Rrëzohet aeroplani komercial – Rrëshqet nga pista dhe përfundon në ujë

Pezullimi i përkohshëm i aeroportit të Montpellier u shkaktua nga aksidenti i një avioni komercial i cili pasi doli nga pista përfundoi në ujë....

Airbnb-të më virale në Instagram – Shtëpi prej druri në pyll, pishina dhe një fermë e shekullit të 18-të

Shtëpitë e bukura dhe të çuditshme janë kthyer në një zakoni të ri të preferuar të përdoruesve të Instagramit, pasi llogari të tilla kanë...

Japonia: Pse ishulli Miyake-jima konsiderohet një nga vendet më të rrezikshme në botë

Japonia është një destinacion popullor udhëtimi ku shumica zgjedhin kryeqytetin e vendit, Tokio, për risitë e saj progresive, dritat e ndritshme, lojërat arcade dhe...