Airbnb-të më virale në Instagram – Shtëpi prej druri në pyll, pishina dhe një fermë e shekullit të 18-të

- Advertisement -

Shtëpitë e bukura dhe të çuditshme janë kthyer në një zakoni të ri të preferuar të përdoruesve të Instagramit, pasi llogari të tilla kanë shumë ndjekës.

Vendndodhjet e çuditshme dhe dizajni mbresëlënës i brendshëm janë gjëja e parë që bën përshtypje dhe që tërheq menjëherë vëmendjen nga fotot e mrekullueshme nga shtëpi të ndryshme, shumica e të cilave janë në Airbnb dhe mund të kaloni disa ditë atje me të dashurit tuaj.

Pushimet nuk janë as argëtuese dhe as komode por nje domoesdoshmëri.

Më poshtë mund të shihni shtëpitë e Airbnb me më shumë pëlqime në Instagram. Ajo që do të gjeni është se shumica e tyre janë në natyrë, të izoluar dhe me një pamje të lë pa frymë.

Një kusht tjetër është që çdo akomodim të ndjekë trendin e qëndrueshmërisë, duke krijuar ndjenjën e bashkimit absolut me mjedisin natyror, duke lënë gjurmën më të vogël të mundshme të energjisë në planet.

Një hotel në Georgia (SHBA)

Një fermë e shekullit të 18-të në Francë

Një vilë në Tulum, Meksikë

Një shtëpi prej druri në Oregon (SHBA)

Një shtëpi pushimi në Vermont (SHBA)

Një shtëpi në pyllin Crow Nest në Kaliforni

Një shtëpi me pemë në Karolinën e Veriut (SHBA)

Një kasolle eko në Utah (SHBA)

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...