Bënin kërdinë me vjedhje në Greqi / Policia publikon identitetin e 19 të arrestuarve, 17 prej të cilëve shqiptarë ( Emrat & Foto)

- Advertisement -

Policia greke publikon identitetin e 19 shtetasve të arrestuar në kuadër të një operacioni të kryer në 10 shkurt të këtij viti, kundër njē grupi të strukturuar kriminal që kryenin vjedhje në mjetet e transportit publik si autobuza, trollei, metro etj. Policia zbardhi 81 vjedhje nga të cilat grupi kishte përfituar sende me vlerë mbi 50 mijë euro. U kontrolluan 20 banesa dhe 2 biznese të të arrestuarve, ku u sekuestruan shumë sende të vjedhura. Gjithsej të akuzuar për këtë grup kriminal janë 39 persona, ndërkohë që policia bën publike sot identitetet dhe fotografitë e 19 prej tyre. Nga ata 17 janë shqiptarë, konkretisht:

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...