“Bëhu aktiv”, veprimtaria sportive në shkollën “Bido Sejko”

- Advertisement -

“Bëhu aktiv”, ishte slogani i veprimtarisë sportive organizuar me nxënës të klasave V,VI,VII në shkollën e Konispolit. Mësuesi i edukimit fizik në këtë shkollë, Igli Ali, që është njëherësh edhe iniciues i kësaj veprimtarie tha për Sarandalife se qëllimi i saj ishte: 1)Aktivizimi i nxënësve nëpër veprimtari të ndryshme tematike jashtë procesit mësimor;
2)Njohja e tyre me sa më shumë lojëra popullore ;
3) Promovimi i bluzave të dhuruara nga fondacioni “BEACTIVE”,
i cili merret me aktivizimin e fëmijëve në veprimtari sportive. Fondacioni “Beactive” ka dhuruar disa bluza në zyrën arsimore në Sarandë, 20 prej të cilave u dhuruan për shkollën “Bido Sejko” të Konispolit. Sipas mësuesit Igli Aliu, do të vazhdojë me të tjera veprimtari me nxënës dhe do të pasohet në ditët në vijim, pasi nxënësit që merren me sport nuk e vrasin kohën e tyre, sepse ajo është një kohë e vlefshme.

/sarandalife.al/

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...