Bashkia Sarandë mirëpret delegacionin gjerman

- Advertisement -

Kryetari i Bashkisë Sarandë, Adrian Gurma ka zhvilluar një takim me përfaqësues nga Gjermania në të cilën kanë diskutuar lidhur me ecurinë e punëve të bashkisë së qytetit.

“Mirëpritëm sot një delegacion me përfaqësues nga  qyteti i Lübeck në Gjermani, me të cilët diskutuam mbi mundësitë për ndërtimin e marrëdhënieve të ndërsjellta mes dy qyteteve tona.

Gjithashtu u diskutua edhe mbi ecurinë e punëve të Bashkisë Sarandë në drejtim të menaxhimit të integruar të mbetjeve, sistemin e kanalizimeve dhe mbi modernizimin e shërbimit të ndarjes në burim të mbetjeve.”, bën me dije kryebashkiaku Gurma.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...