Bashkia Finiq: Vijon sistemimi i rrugëve në brendēsi të fshatrave

- Advertisement -

-Programi i shtrimit me beton vijon me ritme të konstante, në rrjetet e brendshme rrugore të bashkisë Finiq, nga Shërbimi Teknik i Mirëmbajtjes dhe Infrastrukturës.
Konkretisht, shërbimi kompetent kryen punime në komunitetin e Pllakë, duke siguruar përmirësimin e infrastrukturës, ndërsa fondet e kërkuara janë siguruar në masën më të madhe nga Bashkia por edhe me kontributin e vetë banorëve”, shkruhet në faqen e bashkisë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...