AVOKATET : SHKRIRJA E GJYKATES NE SARANDE DEM I KONSIDERUESHEM PER KOMUNITETIN

- Advertisement -

Këshilli i Lartë Gjyqësor shkrin 10 gjykata në vend e natyrisht edhe 10 prokurori, ku mes tyre përfshihet edhe Saranda. Ky ka qenë edhe qëllimi i takimit organizuar nga dhoma e avokatëve të Sarandës. Kjo nuk duhet të ndodhë sëpse është në dëm të komunitetit arësyetuan avokatët që diskutuan për rastin. Kryetari i dhomës së avokatëve Merdan Nora njohu pjesëmarrësit për qëllimin e takimit, ndërsa spjegoi se për atë cfarë flitet ende nuk ka asgjë konkrete. Ndërsa avokat Verdi Hadëri u shpreh me detaje se cfarë dëmi i bëhet komunitetit të rajonit të jugut me shkrirjen e gjykatës . Të të njëjtit mendim ishin në fjalën e tyre edhe avokat Altin Isufi dhe Edison Ademi. Sipas tyre as Qeveria e as Presidenti nuk duhet ta miratojnë këtë vendim të KLGJ. Gjykata e Sarandës u shërben komunitetit të katër bashkive, Sarandë, Konispol, Delvinë, Finiq deri në Borsh.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...