Atleti Alush Çukari reralizon ëndrën: 28 Nëntor, lule për Pavarësinë në Vlorë (Video)

- Advertisement -

Pas disa seancash vrapimesh, atleti tashmë i njohur sarandiot që vrapon me siglën e Bashkisë Sarandë, ditën e sotme përfundoi vrapimin nga Saranda në qytetin e Vlorës.Ai përshkoi gjithë bulevardin e bukur të Vlorës i ndjekur me shumë kërshëri nga banporët e shumtë vlonjat, por dhe nga mjaft të ardhur, për të festuar 110 – vjetorin e shpalljes së pavarësisë, duke mbritur tek monumenti i Pavarësisë për të vendosur në mënyrë simbolike një tufë me lule dhe një flamur tek Luftëtari i Pavarësisë, duke dhënë mesazhin e triumfit dhe të realizimit me sukses të misionit të tij. 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...