Gëzuar 110 -vjetorin e Pavarësisë (Video)

- Advertisement -

Përkujtimi i 100 vjetorit të shpalljes së pavarësisë në vitin 2012 u bë nga qendra kulturore nën organizimin , drejtimin , libretin dhe idenë e dekorit , nga drejtori i saj Zaho Vasili, me përkushtimin e të gjithë kolektivit, veçanërisht të regjisorit të saj Vangjel Agora. Këtë vit përkujtohet 110 vjetori i kësaj ngjarje të shënuar. Kjo video që po transmentojmë i përket 100 – vjetorit të këtij jubileu të madh.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...