ASHK Sarandë: Nis procesi i legalizimit për shtesat në pallatet para 1991, gjithashtu …

- Advertisement -

Drejtoria Vendore e Agjensisë Shtetërore të Kadastrës Sarandë njofton:

“Të gjithë qytetarët e Bashkisë Sarandë, të cilët kanë kryer shtesa informale në ndërtime ekzistuese ( Pallate para vitit 1991) të paraqiten në Drejtorinë Vendore të ASHK-së Sarandë (ish-ALUIZNI) për fillimin e proçedurave për legazimin e tyre.”.

Gjithashtu në faqen e saj në Facebook paraqitet një listë emërore me njoftimin përkatës: “Lutemi qytetarëve që gjejnë emrin në listën e mëposhtme,  janë të lutur të paraqiten në Drejtorinë Vendore të ASHK-së Sarandë , për të aplikuar për Çertifikatat e Pronësisë në bazë të VKM 329 datë 22.05.2019.”

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...