Arrestohet në Kalamata babai shqiptar për abuzim me foshnjën – Shtrohet në gjendje të rëndë në spitalin e fëmijëve “Agjia Sofia”.

Në Drejtorinë e Sigurimit të Kalamatës është arrestuar një 20-vjeçar , baba, i cili dyshohet se ka abuzuar me fëmijën e tij katër muajsh.
Foshnja katër muajshe ndodhet e shtruar në gjendje të rëndë në spitalin e fëmijëve “Agia Sophia” në Athinë, pasi nga analizat dhe CT rezultoi se ai ka dëmtime të rënda në tru dhe mavijosje në të gjithë trupin. Babai shqiptar do të sillet të hënën në Gjykatën e Rrethit të Qiparisisë , ndërsa po shqyrtohet edhe mundësia e arrestimit të nënës së foshnjës me akuzën e neglizhencës.
Në mënyrë të veçantë, sipas policisë, pasditen e së dielës një çift që jeton në një komunitet lokal të komunës së Trifilisë, në Mesini, kanë dërguar në spitalin e Qiparisisë fëmijën e tyre katër muajsh, i cili kishte plagë dhe të nxira në trup.
Më pas foshnja u transferua në spitalin e Kalamatës, por për shkak të gjendjes kritike shëndetësore, mjekët vazhduan intubimin e tij, duke e cilësuar të nevojshme edhe transferimin e tij në spitalin e fëmijëve “Agjia Sofia” në Athinë. .
Menjëherë më pas, mjekët e spitalit të Kalamatës kanë njoftuar nëndrejtorinë e Sigurimit të Kalamatës për ngjarjen dhe më pas babai dhe nëna e foshnjës janë sjellë nga efektivët e policisë së Athinës, për të konstatuar rrethanat e plagosjes së fëmijës.
Sipas policisë, siç rezultoi nga hetimet e deritanishme, babai për sa kohë ka qenë me foshnjën, për shkak të mungesës së nënës në punë, në përpjekje për të mos qarë fëmijën, e ka tundur me dhunë dhe e ka shtrënguar. vështirë, duke bërë që foshnja të vuajë elementet e sindromës së dridhjes .
Ndërkohë, sipas policisë, gjatë kontrollit në banesën e çiftit iu gjet një pistoletë, gëzhoja dhe një bimë kanabis.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...