Shikoni drejtpërdrejt eklipsin e pjesshëm diellor.

Kemi një eklips të pjesshëm diellor sot, i cili është i dukshëm edhe nga Athina.
Fenomeni nis për qytetin e Athinës në orën 12:36 me mbulimin maksimal të sipërfaqes së Diellit, rreth 26%, që ndodh në orën 13:43, ndërsa fenomeni pritet të përfundojë më në fund në orën 14:51.
Qendra e Vizitorëve Penteli, në bashkëpunim me studiuesit e IAADET, bën të mundur shikimin e fenomenit online nga YouTube.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...