Zjarr në afërsi të Nivicës, digjen shumë rrënjë ullinj. Zjarrfiksja e Sarandës nē vend para asaj të Himarës

- Advertisement -

Një zjarr i fortë ka rënë mesditën e sotme në Nivicë, bashkia Himarë, tek ullinjtë në vendin ku rruga merr kthesën për në Kakome. Nga zjarri janë djegur shumë rrënjë me ullinj, të cilat ishin tërë prodhim. Pas thirrjes për ndihmë nga sherbimi zjarrfikës i Himarës kjo për shkak edhe të distancës së largët, sherbimit zjarrfikës të Sarandës të cilët iu përgjigjën në kohë. Shkuan në vendin ku kish rënë zjarri të cilët nisën shuarjen e tij. Në afërsi të zjarrit ndodhej edhe një lokal i mbyllur por që zjarri nuk arriti ta përfshinte. Zjarri u shua pa u shtrirë më tej duke shpëtuar kështu nga djegia shumë rrënjë të tjera ullinj.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...