Zjarr i përmasave pranë fshatit Bistricë në Bashkinë Finiq (Video)

- Advertisement -

Një zjarri i përmasave ka rënë mbasditen e së shtunës në zonën e quajtur “Alabastër”, mbi ish – minierën e kripës, bashkia Finiq. Drejt vendngjarjes shkoi zjarrfikësja e Bashkisë Finiq, ndërkohë që u kërkua ndihmë edhe nga Delvina dhe Saranda. Zona ku ra zjarri është me shkurre dhe nuk ka rrezikuar zonën e banuar.
“Ndërhyrja në kohë bëri të mundur shuarjen e zjarrit pa krijuar probleme, tha i pyetur nga sarandalife, kryetari i bashkisë Finiq, Kristaq Kiço.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...