Zbulohen emrat e shqiptarëve që planifikuan atentatin në Greqi, njërit prej tyre iu zbulua autorësia e një vrasjeje

Detaje të tjera dalin në dritë në lidhje me arrestimin e dy shqiptarëve në Greqi, të cilët thuhet se ishin duke përgatitur një atentat, teksa njërit prej tyre iu shtuan akuza të vjetra..
Dy shqiptarët, emrat e të cilëve janë zbuluar janë Viktor Çala, 37 vjeç dhe Andi Beqiri, 23 vjeç.
Njërit prej tyre ndërkohë iu zbulua edhe autorësia e një vrasjese dhe një tentative tjetër për vrasje.
Po ashtu Çala rezulton më parë i arrestuar në Itali pasi bënte pjesë në një grup kriminal italo – shqiptar që shpërndante kokainë të trafikuar nga Holanda.
Dy shtetasit u shoqëruan ditën e sotme në ambientet e Prokurorisë nën masa të rrepta sigurie duke veshur edhe jelekë antiplumb.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...