Vendi i tij u pushtua, Guardiola: Zinchenko djalë shumë i fortë, e duam të gjithë vendin ku kemi lindur

- Advertisement -

Pep Guardiola ka folur në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes së kampionatit kundër Everton-it. Përveç temave që kanë lidhje me fushën, trajneri i Manchester City-t ka folur edhe për luftën në Ukrainë, duke komentuar situatën e Zinchenko-s.
“E duam të gjithë vendin ku kemi lindur. Dhe nëse vrasin njerëzit e tu, persona të pafajshëm…Si do të ndiheshe? Kam folur me Zinchenko-n, është një djalë shumë i fortë, është stërvitur në ditët e kaluara dhe do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjen”, ka thënë Guardiola.
“Mbaj mend atë që ka ndodhur në Jugosllavi, askush nuk ka bërë asgjë. Ka shumë luftëra në botë dhe shumë persona të pafajshëm vdesin kur duhet të jetojnë në paqe. Të gjithë duan një shtëpi, të flenë mirë, ushqim në tavolinë dhe dashuri
Të pafajshmit i paguajnë gjithmonë pasojat me një çmim të tmerrshëm, për vendimet e pakicës. Nuk kemi mësuar akoma nga e shkuara. Ukrainë, Siria… si shumë vende të tjera në botë. Në fund, më i forti e vret gjithmonë më të dobëtin” – përfundoi trajneri Guardiola.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...