Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

- Advertisement -

Një lëkundje tërmeti është regjistruar disa minuta para mesnate në vendin tonë. Lëkundje e parë sizmike për vitin e ri 2022 është ndjerë në orën 23:36 ndërsa epiqendra ka qenë në Lezhë. Paraprakisht raportohet se tërmeti ka qenë 2.9 ballë me një thellësi prej 10 km dhe një distancë 59 km nga Durrësi. Lëkundjet ishin të lehta dhe nuk raportohet për të lënduar.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...