Tag: Komisioni Europian

Browse our exclusive articles!

BE: Rekomandim për të ndërprerë lidhjet me vendet me mutacione në Botsvana

Komisioni Evropian propozoi sot që vendet evropiane të ndërpresin lidhjet me vendet ku është identifikuar varianti B.1.1.529 i SARS-COV-2. Rekomandimi i Komisionit nuk është...

Brukseli merr vendimin për shqiptarët që udhëtojnë drejt BE-së: Testi dhe certifikata

Komisioni Europian ka propozuar përditësimin e rekomandimit  për udhëtimet jo thelbësore drejt Bashkimit Europian në adresë të Këshillit të ministrave të Bashkimit Europian. Sipas...

Popular

KLP i jep mandat drejtuesi tre vjeçar Prokurorit të Sarandës, Kledian Llaho

Kryetari i KLP, Alfred Balla së bashku edhe me...

Lamtumirë, mësuese, Tatjana. U prehsh në paqe! (Video)

Mes e lotëve e dhimbjes u përcoll mesditën e...

Elena shqiptarja më e zgjuar në planet.

Pa dyshim që shqiptarët kanë lënë gjurmët e tyre...

Hebrejtë e Delvinës dhe të Sarandës para dhe gjatë Luftës së Dytë Botërore.(Video)

27 janari njihet si Dita Ndërkombëtare e Holokaustit, ku...