Si fundosen tanket ruse në kënetat e Ukrainës

- Advertisement -

Një video-dokumentar me pajisje të braktisura të ushtrisë ruse po bën xhiron e internetit. Tregon se rusët bien “viktima” të ukrainasve dinakë, të cilët me marifete të ndryshme i çojnë në “kurthe” me rezultat që karrocat me vlerë dhjetëra milionë dollarë fundosen në baltë dhe mbyten.
Videoja është realizuar në zonën e Sumy, ku banorët e zonës kanë bllokuar rrugën, duke prerë pemë të mëdha, të cilat ushtria ruse ka qenë e pamundur t’i heqë. Pra, pushtuesit u detyruan të ndryshonin drejtim dhe për pasojë “mbytën” të paktën dy tanke në moçal. Një javë më vonë, dy tanke të tjera erdhën për t’i tërhequr dhe siç do ta shihni, edhe ata u fundosën në baltën e dendur.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...