Shahistja Eklea Omeri renditet e para në Kampionatin Europian Hybrid

- Advertisement -

Ka përfunduar më 22 tetor Kampionati Europian Hybrid për të Rinj, i cili prej një jave u zhvillua në Sarandë.

Shahistja Eklea Omeri e cila garoi në U14 për vajza u rendit me rezultatin më të mirë prej 6 pikësh.

“Përfundoi sot Kampionati Europian Hybrid për të Rinj, që vijoi nga data 15-22 tetor.

Në përfundim të tij, pas garimit 7 ditor, ku në 2 ditë u luajtën 2 raunde, paradite dhe pasdite, shahistët e rinj shqiptarë, duke treguar seriozitet dhe përkushtim, në një kohë që  vijonin me procesin mësimor, u paraqitën denjësisht dhe na dhuruan emocione me lojërat e tyre.

Rezultatet më të mira u arritën nga shahistët:

Eklea Omeri-U14 Vajza, me 6 pikë; Klean Shuqja-U16 Vajza, me 5.5. pikë;

Ergit Ramaj-U14 Open me 5 pikë.

Rezultatet e tjera janë si më poshtë:

U10: Open- Dionis Senjo 3,5 pikë; Ansi Zoto 2,0 pikë.

U10: Girls – Perla Cinga 2,5 pikë, Ailin Ndreko 4,0 pikë .

U12: Open – Aleks Kote, 3,0 pikë; Mateo Boci 4,0 pikë; Patrik Kaleshi 3,0 pikë.

U12: Girls AIM- Kler Caku, 4,0 pikë.

Open U16: Adrian Guri 3,0 pikë, Kelvin Kosta 4,0 pikë.

 Open U18: Boci Petro 3,5 pikë.

Suksese të mëtejshme sportistëve tanë të rinj dhe të vegjël, së bashku me trajnerët e tyre!

Suksese dhe falenderim për arbitrat që ndoqën dhe mbështetën realizimin e garave!

Falenderim për prindërit që besojnë dhe mbështesin fëmijët me përkushtim!” përmbledh Federata Shqiptare e Shahut duke dhënë pikët përfundimtare për çdo lojtar.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...