Saranda me tjetër kryeprokuror

- Advertisement -

Këshilli i Lartë i Prokurorisë me propozim të Komisionit për Zhvillimin e Karrierës, vendosi me 10 vota pro dhe 1 kundër (të Sokol Stojani), transferimin përkohësisht me pëlqimin e tij, të Kledian Llaho, në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë. i cili deri tani ka qenë prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë. Caktimi i Kledian Llaho është bërë për një periudhë njëvjeçare. Kryeprokurori Kledian Llaho zëvendëson në këtë detyrë Alfred Shehu, i cili pas tre muajsh në krye të Prokurorisë së Sarandës u transferua në SPAK, Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit Dhe Krimit Të Organizuar.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...