Ra nga pema duke mbledhur ullinj, 62-vjeçari pedagog në Universitetin e Gjirokastrës (Foto)

Zbulohet identiteti i 62-vjeçari që humbi jetën sot në Ksamil teksa ishte duke mbledhur ullinj.
Mësohet se viktima është 62-vjeçari Gëzim Redhi, pedagog i Gjuhë-Letërsisë në universitetin “Eqerem Çabej” në Gjirokastër, me titullin profesor doktor.
Ngjarja ndodhi në lagjen nr.1, Ksamil, ku Redhi ka një shtëpi të vogël për pushime verore dhe 2 rrënjë ullinj, të cilat po i mblidhte me familjarë të tjerë.
Dyshohet se ai është rrëzuar aksidentalisht nga pema dhe ka ndërruar jetë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Shkolla “Dea” koncert në Beograd(Video)

Shkolla jo publike ‘Dea” së shpejti me grupin e...

Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të...