Pse Bashkia Sarandë do të kushtëzojë lëvizjen e makinave me një lëvizje nga rruga Butrinti – Çukë (Video)

- Advertisement -

Vendimi i Bashkisë Sarandë lidhur me qarkullimin e automjeteve nga ” Hotel Butrinti” deri në Kanal të Çukës është bërë i ditur ditën e djeshme.
Thoma Korini, specialist i Transportit dhe i Sinjalistikës në Bashkinë Sarandë, në një intervistë për Sarandalife është shprehur:
“Qarkullimi në këtë aks rrugor do të kryhet vetëm me një sens lëvizjeje, vetëm vajtje dhe autobusat e linjës rrethqytetëse Sarandë-Ksamil-Butrint do të lëvizin në itinerarin Sarandë-Metoq-Çukë-Kanali i Çukës-Ksamil-Butrint.”.
Për arsye të punimeve përfundimtare në rrjetin kryesor të kanalizimeve të ujërave të zeza në Rrugën “Butrinti” është urdhëruar ky pezullim i qarkullimit të të gjitha automjeteve dhe lejohet qarkullimi me sens lëvizjeje vetëm vajtje.
Ky ndryshim në qarkullimin e automjeteve do të aplikohet prej datës 8 nëntor deri më 15 dhjetor 2021 dhe do të shoqërohet me ndryshimet përkatëse edhe në sinjalistikën rrugore në këtë aks.
/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...