Për të kudogjendurin e fjalëpakë, sarandiotin Kono Dhima (Video)

- Advertisement -

E kush nuk e njeh në Sarandë Kono Dhimën, një sarandiot i hershëm, një njeri fjalëpakët, gjithmonë i qeshur dhe i dashur me njerëzit. Konua është i kudogjendur me pompën e tij nëpër qytet, rrugica, nëpër shtëpia, duke zbardhur me gëlqere mjedisin që të jetë sa më i pastër. Sot e gjetëm Konon duke bërë ritualin e përditshëm, në një mjedis në mes të qytetit. E pyetëm se si po shkon puna, ai na përgjigjet mirë, ja punojmë që të ndihmojmë pensionin. E përshëndetëm dhe i uruam punë të mbarë dhe me krahë të lehta.

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...