Parkimet e gabuara problem shqetësues ne qytet

- Advertisement -

Masa ndëshkuese për shkelësit në parkimet e gabuara, që janë bërë shqetësim në qytet. Vetëm në dy ditët e fundit në aksionin e policisë bashkiake në bashkëpunim me atë të rendit janë hequr me karrotrec 50 mjete, të parkuara keq nëpër rrugët e qytetit.

Pas konstatimit nga sherbimet policore nga të dy policitë të parkimit të gabuar dhe heqja e mjetit me karrotrec, problemi nuk përfundon këtu. Procedurat vijojnë më tej. Drejtuesi i mjetit gjobitet, ndërkohë është i detyruar të dëmshpërblejë edhe mjetin karrotrec si edhe parkimin. Sipas policisë bashkiake problematike janë parkimet tek rruga mbi Portin, në rrugën e pestë por edhe raste të parkimeve pranë koshave të plehrave.   

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

‘’Made in Saranda’’ Pirro Naçi

Brenda pak ditësh në Athinë u takua me ‘’gjysmën’’...

Blendi Klosi prezantohet drejtues politik i Partisë Socialiste për Qarkun Vlorë

Blendi Klosi u prezantua sot në Vlorë si drejtues...

Aksident në aksin Kardhiq-Delvinë, motomjeti del nga rruga, humb jetën shoferi (EMRI)

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur këtë të...