Një 26-vjeçar “skifter” në Gjermani arrestohet nga pala greke në Kapshticë

Pala greke në doganën e Kapshticës ka vënë në pranga një 26-vjeçar shqiptar, i cili rezulton të jetë në kërkim ndërkombëtar me një urdhër-arresti të autoriteteve gjermane pasi akuzohet për një grabitje në sasi të mëdha parash.
Shtetasi shqiptar është kapur nga policia kufitare e Kapshticës në bashkëpunim me sektorin e verifikimit të pasaportave. Shqiptari është kapur ditën e djeshme në mesditë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...