Nata e ndërrimit të viteve në Sarandë rend i qetë, në urgjencë …

- Advertisement -

Nata e ndërrimit të viteve në Sarandë ka qenë një nga netët e zakonta të këtij qyteti. Pas pritjes së 2022 me fishekzjarrë të shumtë që u hodhën nga dritaret, ballkonët, rrugët por edhe nga shetitorja e re e qytetit, qetësia u shtri nëpër shtëpi e lokale ku sarandiotët festuan deri vonë. E ndërsa qytetarë festonin sherbimet policore dhe urgjenca e spitalit ishin në sherbim të tyre sipas rasteve. Sipas burimeve nga Komisariati i Policisë nata e ndërrimit të viteve kaloi pa incidente. Edhe policia rrugore ka qenë në rrugë me kontrolle për shkelësit e ligjit.
Ndërkohë në natën Nata e ndërrimit të viteve, urgjenca “Stefan Mekshi” në Sarandë ka qenë si cdo natë e ditë të vitit në sherbim të qytetarit. Sipas burimeve nga urgjenca në natën e ndërrimit të viteve 9 qytetarë kanë kërkuar sherbim pasi kanë qenë të dehur. Nërkohë ende nuk ka ardhur në jetë banori më i ri.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...