Lufta, Rusia nënshkruan dekretin, ndalon eksportimin e sheqerit dhe drithërave në Evropë

- Advertisement -

Kryeministri i Rusisë, Mikhail Mishustin, ka nënshkruar një dekret që ndalon përkohësisht eksportin e drithit dhe sheqerit në të gjitha vendet e Evropë.
Kështu, duke nisur nga nesër, vendet e BE, nuk do të përfitojnë këto dy produkte bazë nga Rusia, që është dhe një nga eksportueset më të mëdhaja në botë. Në Ballkan, një hap të ngjashëm ndoqi edhe Serbia.
Mirëpo së fundmi, Presidenti Aleksandër Vuçiç ka siguruar se kontratat që ka me Shqipërinë dhe vendet e tjera do të respektohen.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...