Lamtumirë kolegu ynë i dashur Serjan Balili.

- Advertisement -

Serjan Balili lindi ne Kuç të Vlorës ku kreu shkollën fillore e 7 vjecare më vonë shkollën e mesme pedagogjike në Berat Mbaroi fakultetin e shkencave dega Biokimi Lindi në vitin 1948. Pasi mbaroi stdimet e larta punoi mësues në shkollën e mesme Izvor Tepelenë me vonë mësues e drejtor në shkollen e mesme të Ndertimit Sarandë, Drejtor shkolle në Krane Inspektor në Seksionin e Arsimit e për 8 vjet Drejtor i Drejtorisë Arsimore Sarandë. Gjatë gjithë kohës u shqua për aftësi profesionale pedagogjike përkushtim në detyrë urtësi e komunikim te ngrohtë me mëuest prindërit e nxënësit. Serjani ishte një personalitet i spikatur në fushën e Arsimit një qeveritar egzigjent një shok model një familjar i rregullt Ngushëllojme familen e tij të afërmit shokët e miqt për humbjen e njeriut të tyre dhe lutemi Zotit tu jap forcë e kurajo për ta përballuar dhimbjen e madhe Lamtumirë miku dhe kolegu ynë i mire Qofsh i parajsës Sotir Papa Hysen Gaçi Spiro Llajo Halit Allkushi

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

‘’Made in Saranda’’ Pirro Naçi

Brenda pak ditësh në Athinë u takua me ‘’gjysmën’’...

Blendi Klosi prezantohet drejtues politik i Partisë Socialiste për Qarkun Vlorë

Blendi Klosi u prezantua sot në Vlorë si drejtues...

Aksident në aksin Kardhiq-Delvinë, motomjeti del nga rruga, humb jetën shoferi (EMRI)

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur këtë të...