Kumbaro: E diela e parë e çdo muaji “Dita pa makina”

- Advertisement -

Nga data 3️⃣ prill, e diela e parë e çdo muaji do të jetë si fillim DITË PA MAKINA në qytetet kryesore të çdo qarku. Nëse s’e fikim dot automjetin gjatë gjithë kohës, të paktën ta bëjmë ditëve të pushimit dhe të përdorim biçikletën a ecjen në këmbë. Fillojmë menjëherë në koordinim me bashkitë këtë plan kombëtar për kursim, për mjedisin dhe për shëndetin e të gjithëve.
Me ditën pa makina në çdo qark të Shqipërisë jo vetëm kursejmë karburant dhe i japim frymëmarrje mjedisit Krijojmë edhe hapësira e aktivitete dedikuar fëmijëve sepse qyteti u takon atyre. Fillojmë më 3️⃣ prill dhe e vazhdojmë si një traditë të mirë çdo muaj dhe për shëndetin e të gjithëve, bën publike në faqen e Fb, Mirela Kumbaro, Ministre e Turizmit dhe Mjedisit

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...