Kryetari i bashkisë Adrian Gurma: ujësjellësi nga Tatzati, kushton rreth 25 milionë euro

- Advertisement -

Draftprojekti i Bashkisë për ujesjëllësin e ri të Sarandës nga burimet e Tatzatit kushton rreth 25 milionë euro, bëri të ditur Kryetari i Bashkisë, Adrian Gurma në mbledhjen e fundit të këshillit bashkiak, e cila iu kushtua kryesishst miratimit të buxhetit të  ri për vititn 2022. Kryebashkiaku Gurma tha se një kosto e tillë mund të përballohet nga buxheti i shtetit ose donatorë të tillë si KFW(Banka Gjermane për Zhvillim). Saranda dhe Ksamili megjithë përmirësimet e herëpashershme ende nuk e ka zgjidhur tërësisht furnizimin me ujë të pijshëm për 24 orë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...