Kryeministri Edi Rama ka zbardhur telefonatën që zhvilloi me presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky.

- Advertisement -

Kreu i qeverisë thotë se Zelensky e ka falënderuar për ndihmën e Shqipërisë, duke qenë bashkëpenëmbajtës së bashku me SHBA në OKB për çështjen e Ukrainës.
“Sot pata një telefonatë nga Presidenti Zelensky, i cili më falenderoi për gjithçka Shqipëria po bën në këto ditë për popullin e tij, duke nisur nga roli ynë si bashkëpenëmbajtës me SHBA në Këshillin e Sigurimit, tek ndihmat e dhëna për ushtrinë ukrainase. I shpreha presidentit ukrainas të gjithë solidaritetin e popullit shqiptar. Ukraina do të triumfojë në luftën e saj liridashëse”, shkruan Rama.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...