Kapen mbi 13 kilogram kokainë në portin e Pireut

- Advertisement -

Mbi 13 kg kokainë u kapën në një kontenier në portin e Pireur në Greqi. Droga u gjet në një kontenier me banane që vinte nga Ekuadori. Droga ishte e ndarë në 22 pako me peshë totale 13 kg 75 gram. Droga u gjet përmes kontrollit me qen nuhatës dhe skaner me reze X-Ray. Gjatë veprimeve të mëpasshme për identifikimin dhe kapjen e autorëve, ka pasur bashkëpunim mes Departamentit të Narkotikëve pranë Drejtorisë së Operacioneve të SDOE-së. Atikë me Në/Drejtorinë e Prokurorisë së Drogës pranë Drejtorisë së Sigurisë Atikë. Hetimet paraprake janë ndërmarrë nga Departamenti i Prokurorisë së Narkotikëve pranë Drejtorisë Operative të SDOE-së. Atikë dhe hetimet vazhdojnë. Nga policia e portit vijojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve, pronarit të mallit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...