Kanë nisur punimet për zgjerimin e rrugës Shijan- Ura e Gajdarit (Video)

- Advertisement -

Prej ditësh kanë nisur punimet në aksin rrugor Shijan – Ura e Gajdarit, me synim zgjerimin e saj. Ndërsa punimet ecin asnjë tabelë referuese nuk shef askund nga ato që bëjnë publike detaje financimi, nga kush apo afatet se kur mbarojnë punimet. Makineri të rënda janë stacionuar në aksin Pulari – Qafë e Gjinos.

Natyrisht që zgjerimi i kësaj rruge është vijim logjik i nisjes së pritshme të qarkullimit në rrugën e re Delvinë – Kardhiq. Por shifet gjithashtu se zgjerimi i rrugës ekzistuese pritet të ketë edhe zbutje të disa kthesave si ato nga Shijani deri tek Pularia. Po ashtu do ketë edhe një ulje lartësie në Qafën e Gjinos afërsisht me 8 m.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...