I akuzuar për vrasje, arrestohet në Korfuz shqiptari i shumëkërkuar, kreu i një bande droge

Arrestohet në Korfuz një shqiptar i shumëkërkuar. Shqiptari është kapur në Kasiopi, në zonën më të afërt me Shqipërinë. 35-vjeçari është i dënuar me 4 vjet e 6 muaj burg për vrasje me dashje nga Gjykata e Athinës, ndërsa akuzohet se në bashkëpunim me dy shqiptarë të tjerë, në 11 dhjetor 2016 ka vrarë në Athinë një shtetas afgan.
Viktima po argëtohej në një lokal në zonë dhe ndërsa ishte i dehur u grind me tre shqiptarët. Në momentin që po hynte në makinë, afgani u qëllua me armë në kokë nga shqiptari që u kap ne Korfuz.
Policia pas disa kohesh identifikoi dy 27-vjeçarët në atë kohë, arrestoi njërin dhe tjetrit i dha urdhër arresti pasi ndodhej në burg, ndërsa autori kryesor u tha se ishte larguar jashtë shtetit.
Ky i fundit rezultonte kreu i një grupi që trafikonte drogë e klandestinë ndërkohë që ishte akuzuar dhe për qarkullim të kartëmonedhave false. Dyshohet se ai është kthyer në Shqipëri dhe në mënyrë të paligjshme është sërish futur në Korfuz.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...