Greqi: Regjistrohen 18,869 raste të reja me coronavirus, 688 të intubuar, 81 vdekje në 24 orët e fundit.

- Advertisement -

EODY bëri të ditur se rastet e reja të konfirmuara laboratorike me koronavirus të regjistruar në 24 orët e fundit janë 18869 , nga të cilat 70 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 1,742,363. Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 688. Mosha mesatare e tyre është 66 vjeç. Nga pacientët e intubuar, 558 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 130 janë plotësisht të vaksinuar. Që nga fillimi i pandemisë, 3,945 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 506. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 81 , ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 22.366 vdekje.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...