Greqi: Regjistrohen 18,834 raste të reja me coronavirus, 101 vdekje, 672 të intubuar në 24 orët e fundit

- Advertisement -

EODY bëri të ditur se rastet e reja të konfirmuara laboratorike me koronavirus të regjistruar në 24 orët e fundit janë 18834 , nga të cilat 45 janë zbuluar pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 1,679,705. Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 473 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2148 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur. Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 672. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç. Nga pacientët e intubuar, 549 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 123 janë të vaksinuar plotësisht. Që nga fillimi i pandemisë, 3904 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimi i pacientëve të rinj me Covid-19 në spitalet e territorit është 472. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 101 , ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 22 087 vdekje.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...